Kto nám vládne. . .

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 7.4.2011 o 13:40 | (upravené 7.4.2011 o 14:09) Karma článku: 1,56 | Prečítané:  232x

Každý človek má pocit slobody, ale aká je naša sloboda. Na Slovensku je manipulátorom ten kto má peniaze a manipulovaným je každý chudák. Pozrime sa na našu politickú scénu. Je tam niekto nemajetný? Je tam niekto kto prišiel od sústruhu?

Zákony, nariadenia, vláda . . . každá inštitúcia pod vplyvom štátu je ovládana peniazmi. Aj keď máme zákony ktoré patria pre všetkých, sú majetnejší ľudia, pre ktorých neplatia. Poslanecká imunita je prvým dôkazom v dlhom rade.

Zákonodarcovia by mali byť chránený, ale voči komu alebo čomu. Som občanom demokratického štátu a teda by ma mali zákony chrániť. No nie je tomu tak. Ak by pani Radičová mala problém s bývalým investorom nášho obytného domu, určite by sa tento legislatívny problém razom vyriešil. V mojom prípade to skrátka nejde. Dotyčná spoločnosť totiž vykázala nulový majetok a to je ten pravý problém. Ak konateľ nemá ako splatiť pohľadávky, tak chudáčik nemôže nič robiť aj keď by "veľmi rád." Nezáleží na tom, že má ešte ďalších päť momentálne prosperujúcich firiem podobného razenia a že jeho žena je milionárka. Človek si povie zažalujem ho. Fajn. Ale aj za žalobu sa platí. Spor sa bude ťahať celé roky a aj keď ho náhodou ako spoločenstvo vlastníkov bytov vyhráme, budeme musieť všetky súdne trovy zaplatiť, pretože chudák pán konateľ na to nemá. Vrátim sa k našim politikom. Ak sa teda boja útoku na ich česť, alebo nebodaj telo, o čo menej sa máme báť my občania. Imunita má chrániť aj ich prešlapy voči zákonu, ale prečo?

Sú to nadľudia? Nie veru nie sú. V konečnom dôsledku sú to naši zamestnanci, zástupcovia, ktorých sme si zvolili, aby hájili naše záujmy. Zatiaľ sa len oháňajú papiermi. "Ja som poslanec, mne nič nemôžete spraviť." Hladkajú si bruško a majú sa stále lepšie. Veď do práce nechodia, sú mimo zákona a plat im ide. Ani jedna vláda, ktorú si pamätám zatiaľ neurobila nič prevratné pre nás občanov. Presne tak ani jedna. Musím, ale uznať, že herecké výkony podávajú na úrovni. Pred kamerami koalícia a opozícia zvádza boj. Pozrime si transparenty, tričká a podobné záležitosti v parlamente. Nezosmiešňujú sa tak trochu? Alebo je to len na odvedenie pozornosti od schvalovaných zákonov? Uspávajú našu pozornosť a pomaly rozpredávajú štát. Toto všetko sa ale deje len na oko. Už viac krát presiakla von informácia o "bratskom potľapkávaní sa" hlavných nepriateľov. Tak kde potom sme?

Sme na Slovensku, kde sa nič nezmení. Pretože slováci sú pokorný a tichý. Necháme si skákať po hlavách. Podnikatelia, bankári, politici a manažéri nás vyciciavajú. Ale čo ak jedného dňa už na Slovensku nebude nikto koho bude možné vycicať. Nastane kanibalizmus? Zatíname zuby, uskromníme sa a uťahujeme opasky. Do kedy? Kým nás neprerežú na polovicu?

Píšem tu ho chybách vyšších vrstiev. No od banníka po premiérku zamyslime sa. Je toto štát? Aký by bol u nás Bhutánsky ukazateľ "hrubé domáce šťastie?"

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?