Koniec koncov

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 7.6.2011 o 9:33 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  216x

Každý deň keď pozerám správy, sledujem tlač, alebo počúvam noviny sa čudujem, že náš štát ešte existuje. Politici si robia čo chcú a my občania žijúci v demokracii len tíško uťahujeme opasky.

Nemalo by to tak byť. Ja viem, že ak poslanci dvihnú daň o jedno percento ich 3000 platov sa to nedotkne. Však majú všetko zadarmo, len potraviny v podstate platia.

Veľmi ma poteší keď počujem v rádiu ako Obyčajný ľudia na čele s I. Matovičom bojujú za dobrú vec. V tej chvíli sa mi na tvári rozbehne úsmev a ja si poviem aký je p. Matovič obyčajný človek. Býva v chudobnej štvrti na východnom Slovensku, na raňajky má rožok a tresku, chodí hromadnou dopravou a má len minimálnu mzdu. Poľutovať by ho bolo treba. Aj to oblečenie ma nakúpené na trhovisku. A keď sa takto pozriem na ostatných troch jeho spolubojovníkov sú na tom podobne.

Na základe takéhoto predpokladu sú aj ostatný naši politici na hranici biedy. Ak si pozrieme p. Sulíka, p. Radičovú, p. Bugára aj p. Fígeľa treba povedať, že žijú veľmi skromne a peniaze venujú štátu. Ak oni sú na hranici biedy, čo potom my ostatný? Hypotéky, úvery, pôžičky . . . My tu dole potom nežijeme ale prežívame. Ja sa cítim ešte celkom dobre oproti rodine kde je manželka upratovačka a manžel robotník.

Ale asi nie som jediný kto našich chudáčikov politikov v ich biede ľutujem. Pretože všetci Slováci len uťahujú opasky, aby sme im mohli pchať príspevky do ich prasiatok. Zdravotníctvo ide dole vodou, školstvo už hádam ani viac nemôže ísť. Tak si doma sedíme a varíme si suché krumple. Nemalo by to byť inak?

Nebolo by treba spojiť sily a ísť ukázať nespokojnosť? Alebo je to naozaj dobré, že v parlamente sa naši zamestnanci predbiehajú nápadmi v tom ako viac zbíjať? Za nechodenie do práce si udeľujú odmeny, robia pokútne dohody (ty podpíšeš mne – ja tebe). Je voľba generálneho prokurátora naozaj taká dôležitá? Dôležitejšia ako infraštruktúra, dôležitejšia ako situácia v zdravotníctve atď. Prečo necháme politikov tárať hlúposti, necháme sa oblbovať?

Bolo by tu jedno riešenie. Museli by sme im ukázať, kto tvorí tento štát. Použiť heslo „V jednote je sila!“ Ak to preženiem, chcelo by to defenestráciu. Zavedenie zodpovednosti za rozhodnutia. Ak p. Mikloš rozhodne o zvýšení  dane a výsledok sa nedostaví mal by odstúpiť a pekne si svoju chybu odsedieť vo väzení. Riadenie štátu nie je hra. Je to zodpovednosť, ktorú si v politických kruhoch uvedomuje len málo ľudí. Každý z pravice, aj ľavice vidí Slovensko len ako dojnú kravu. Ale tú kravu treba aj nakŕmiť a starať sa o ňu. No miesto toho doja čo to dá a odkladajú si mliečko na obdobie keď krava zdochne. Naši štátnici sa ale ničoho neboja, však kravičku si naučili ticho a poslušne stáť.

Viem, že tento text asi nevyburcuje nikoho, ale ak áno, pokojne ho zdieľajte kde sa dá, pretože to čo sa v našom štáte deje treba zastaviť a dokážu to len obyčajný ľudia s malým o. Ak to nespravíme bude tu naveky zväčšujúci sa priepastný rozdiel v mzdách, kedy robotník bude mať 330eur a nejaký papaláš v NBS 20000eur a štátna kasa bude prázdna.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?