Sociálne neprispôsobivý

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 8.6.2011 o 9:21 | Karma článku: 3,84 | Prečítané:  444x

To je ten správny spôsob definície našich spoluobčanov, ktorí sú prevažne cigáni(rómovia) hlásiaci sa k slovenskej národnosti. Prečo práve také označenie? Aby nebolo rasistické a aby pojalo aj bielych ľudí čo nevedia žiť v usporiadanej spoločnosti.

Radšej si ani nechcem predstaviť koľko miliónov eur ročne padne pre cigánske rodiny. Z vlastnej skúsenosti viem, že na úrade práce sú evidované celé cigánske osady. Na prídavkoch a sociálnych dávkach náš milovaný štát zaplatí nehorázne peniaze. A to už ani nehovorím o tom, že biely človek pomaly nemá kde bývať, hlavne že z našich daní im postavíme celé sídlisko. A na čo? No predsa aby ho mohli zničiť. Okrem toho, že nás vyžierajú z peňazí, robia obrovské škody aj krádežami. Aby toho nebolo málo znepríjemňujú život nám Slovákom neustálym neporiadkom, špinou a zápachom. Štát toto vyčíňanie toleruje pretože sa bojí zakročiť. Veď nás sleduje celá európska únia.

                Aby som uviedol na pravú mieru hodnotu tohto článku. Nie je rasistický. Poznám veľa slušných pracujúcich cigánov, ktorí majú doma viac upratané ako mnohí z nás. Nie len poznám, s viacerými sa kamarátim. Preto do skupiny sociálne neprispôsobivých zaradím aj bielych s ktorými si štát nevie poradiť. Ak ste mysleli na bezdomovcov, mysleli ste na to čo ja. Na železničných staniciach, v parkoch, podchodoch, na námestiach. . .  sú takmer všade. Neustále drankanie peňazí na jedlo, ktoré nakoniec skončia na nákup alkoholu, nepríjemný zápach moču a stále obťažovanie okolia. Z veľkej časti sú to ľudia, ktorí nechcú pracovať, alebo si nedokážu udržať prácu pre problémy s alkoholom. Z môjho pohľadu si neuvedomujú ako obťažujú okolie. Ako správny Slováci ich podporujeme peniazmi. Prečo namiesto 20 centov nedáme chlieb so salámou? Jedlo a pitie je základ, ktorý si zaslúži každý. Ak by sa im nedostávali peniaze nemohli by pestovať svoju závislosť a možno by konečne vytriezveli do reality.

                No do tejto skupiny by som zaradil aj ďalších členov spoločnosti. Nie je veľmi príjemné keď máte bielych susedov, ktorí od rána do večera robia hluk. Ak človek príde domov unavený z celého dňa a nad hlavou mu bez prestania dupe dieťa nečudujem sa, ak dotyčnému prasknú nervy. Ale čo môže robiť? Nič. Bohužiaľ. Nočný pokoj je od 22:00 do 6:00. Takže ak by vám nad hlavou tancovali dupák každý deň od 6:00 do 22:00 nie je to riešiteľné zákonnou cestou. Takže ak nemáte na to aby ste si kúpili rodinný dom, budete trpieť, kým to nevybúrené dieťa neprejde, alebo neodrastie.

                Ako je možné, že tieto tri problémy nikto nerieši? Jednoducho naša vláda je predsa zaneprázdnená voľbou generálneho prokurátora, pomaďarčovaním a rozpredávaním Slovenska. A pritom by stačilo len sa na chvíľku zamyslieť, vymyslieť zákon v ktorom by polícia mohla riešiť problémových občanov. Stačilo by zadefinovať SOCIÁLNE NEPRISPôSOBIVÝCH OBČANOV a vymedziť pre nich primeranú službu spoločnosti. Dostatočne ťažkú, alebo nepríjemnú prácu, aby sa napravili. Inak sa bude skupina pracujúcich zmenšovať a skupina neprispôsovivých zväčšovať. Samozrejme zamestnanie takých živlov súvisí s vytvorením pracovných miest atď. Ale to už je iná kapitola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?