Gorily a iné zvery.

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 9.2.2012 o 9:29 | (upravené 15.3.2012 o 8:09) Karma článku: 7,04 | Prečítané:  196x

V súčasnosti rezonujú našou spoločnosťou kauzy rozkrádania štátu. Prečo sa to prevalilo až teraz? A o čom to všetko je? Všetci snáď chápu závažnosť problému. Rozdiel medzi gorilou a gorilou je len vo veľkosti ukradnutých banánov.

              Ak sa rádový občan Slovenska hlboko zamyslí a prečíta si aspoň tak mesiac noviny, pozrie správy alebo vypočuje správy v rádiu a porovná to so situáciou v skutočnosti, nemôže pochybovať o tom, že Slovensko je zotročené niekým väčším. Vládne štruktúry, nech je tam modrá, alebo červená, nakupujú za obrovské peniaze. Však do vlády sa dá dostať len obrovskou kampaňou, ktorú musia zaplatiť nejaký sponzori a tým to treba vrátiť. Škandály okolo istej nemenovanej spoločnosti PENTA(resp. J&T) sa jedného dňa musel prevaliť. Otázka je ako sa k tomu postavíme my, ľudia z ktorých daní sa buduje štát v štáte.

                Je pravda, že politici sa nabalia, ale to je len kvapka z toho mora peňazí, ktoré získajú ľudia na pozadí. Finančné skupiny, banky a podobné inštitúcie doslova zdierajú, z nás platcov daní, kožu. Všetci sme videli ako na povrch vyplávali miliardové kšefty, aj ako všetky utíchli.

                Mám dvoch kamarátov. Jeden považuje p. Dzurindu za svätého, druhý to isté tvrdí o p. Ficovi. Ja nie som hlúpy ako oni. Sledujem situáciu a jasne vidím, že každý kto je momentálne vo vrcholovej politike má riadne za ušami. Je neuveriteľné aká je naivita ľudí. Treba žiadať od našich zamestnancov (politikov) aby chodili do práce, aby preukázali svoje úspechy a na základe výsledkov im my schválime platy. Treba žiadať česť, spravodlivosť a rovnosť.

                Každý by si mal vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa. Je strana ktorá má v názve kresťanstvo naozaj kresťanská? Strana ktorá hlása solidaritu, naozaj solidárna? Nie je náhodou sociálna demokracia, sociálna len sama k sebe? Strana ktorá má zmes demokracie a kresťanstva nie je plná ľudí netušiacich čo tieto dve slová znamenajú? Maďarské strany, ktoré sa nevedia zmieriť s tým, že sme Slovensko. Národná strana, ktorá ma spoločné národné okrádanie. Pozrite kde žijeme.

                Nezatracujem nikoho z nich. Hovorí sa, že každý kto príde do politiky bude kradnúť. Ale aj na to je liek. Môžeme ich naučiť slušnosti. Poďme do ulíc. Vezmime im imunitu. Žiadajme, aby sme ich my odmeňovali a trestali. Žiadajme pri vstupe do parlamentu detektor klamstva. Na zmenu ústavy by mali politici siahnuť spoločne s nami. Žiadajme zníženie počtu poslancov a ich platov. Žiadajme ročné účtovanie(preukázanie čo pre nás urobili).

                Aby som sa vrátil k názvu článku. Finančné skupiny ukazujú svoju silu. Pozrime sa na to ako zakázali vydanie knihy o tejto kauze. Áno veľa ľudí povie, že to zakázal sudca. Ale ak si pozriete ako sa vyjadril sudca k tejto téme, doslova nevedel prečo to spravil. Tak isto koktali aj naši politici rad – radom keď sa narazilo na nejaké to financovanie. Skutočnosť je taká, že Slovensko nepatrí všetkým Slovákom. Patrí bohatým Slovákom. Toto sa musí zmeniť. Nemôžeme mať politikov, ktorí pracujú pre bohatých a nie pre štát. Nemôžeme mať média ktoré nás informujú zmanipulovane. Nemôžeme mať umelcov, ktorí neprídu na protest proti Gorilám, len kvôli tomu, že im kariéru zaplatila finančná skupina. Treba Slovensko upratať.

                Vlastizradcov, akými sú úplatní politici, umelci, majitelia médií a podobne, treba dať do väzenia s finančnými skupinami. Ale nie do väzenia s káblovkou, teplou stravou a čistými obliečkami, kde celý deň väzni čítajú knižky a debatujú o plánovaných darebáctvach. Treba väzenia, kde budú kopať, lámať skaly, kydať hnoj . . . konečne makať. Pretože títo ľudia nikdy v živote nepracovali, neprepočítavali peniaze aby vyšli s peniazmi do výplaty. Nás obyčajných občanov je viac. Preto neseďme na stoličkách a zmeňme ten bordel, čo je tu už od revolúcie v 1989.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?