SMER – čo ak sa prognózy naplnia

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 24.2.2012 o 9:03 | (upravené 15.3.2012 o 8:05) Karma článku: 8,75 | Prečítané:  176x

Nie som výlučne pravicový a ani výlučne ľavicový volič. Pozerám sa na politiku čo najobjektívnejšie, hoci to tak nie vždy vyzerá. Mám ale trochu obavy z predvolebných prieskumov.

                Ak sa pozrieme čo sa deje momentálne na politickej scéne je to na smiech. P. Matovič a p. Sulík hovoria o tom ako sa „Fico“ bojí, no skutočnosť sa mi zdá iná. Počínanie p. Dzurindu som už komentoval. Iba zhrniem. Privoláva všetky možné anjelské i démonické sily, aby pomohli zastaviť King Konga. Je to obrovský strach. Pozriem sa aj na ostatné osobnosti strán ako sú: KDH, OľaNO, 99%, SKDÚ, Most – Híd, SaS . . . Všetci do jedného sa boja a robia všemožné triky len, aby stiahli voličské hlasy. Vláda, ktorá padla nebola vládou, ale akýmsi zlepencom proti SMERU, ktorý jasne voľby vyhral. Museli sa spojiť štyria, aby ho porazili. Teraz to bude mega zlepenec. Budú sa musieť spojiť šiesti a to by bola katastrofa pre národ. Nedohodli by sa ani na tom akú farbu ma kravské lajno.

                Druhá strana veci je výhra SMERu ako ju ukazujú prieskumy. Tohto by som sa tiež nechcel dožiť. Totiž strana p. Fica by získala ústavnú väčšinu. Viete si predstaviť vládu jednej strany? Áno bola by stabilná, ale bol by to v podstate nekontrolovateľný diktát. Nebolo by to dobré a týmto by som chcel každého čitateľa tohto článku, ktorý sa rozhodol voliť SMER, aby si to dobre rozmyslel. Ja osobne by som bol rád keby bola vláda zložená z jednej ľavicovej a jednej pravicovej strany.

                Preto by som rád vyzval pravicové strany, aby si dohodli dobrú stratégiu na nadchádzajúce obdobie. Extrémny zvrat, že by SMER šiel dole by bol len v prípade, že by sa objasnila „Gorila“, ale to by utrpelo viac strán, ak nie všetky.

                Veľmi pekne to povedal p. Matovič. Nevylúčil spoluprácu so SMERom s komentárom: “Je lepšie keď nám bude vládnuť Gorila pod dozorom ako samostatne“. KDH má najväčšiu šancu byť partnerom pre SMER. Ak by sa dali dokopy, vyžadovalo by to úplnú disciplínu zo strany kresťanských demokratov. Museli by všetci chodiť na zasadania a tým udržovať rovnováhu. Ak sa ale do parlamentu dostanú členovia KDH, ktorí majú vlastný biznis, prípadne sedia na stoličkách starostov a iných verejných činiteľov, SMER bude vládnuť sám.

                Tento príspevok nie je o tom kto je dobrý a kto zlý. Je o tom, aby sme si uvedomili, že túto relatívnu rovnováhu, túto spoluprácu ohňa a vody, môžeme dosiahnuť len úplnou spoluprácou. Politici musia začať myslieť triezvo a my musíme voliť triezvo. Jedine takto sa dá dosiahnuť relatívne uspokojivé riešenie. Kým sa z politiky nestane čestné a spravodlivé miesto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?