Politika je pre vyvolených – zmeňme to.

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 27.2.2012 o 9:47 | (upravené 15.3.2012 o 8:05) Karma článku: 6,10 | Prečítané:  164x

Ako sa dostať do politiky a zmeniť toto všetko čo sa tu deje? Naši politici tiež museli nejako začať. Tento článok má byť zamyslením nad tým aké sú šance na zmenu falošnej politiky na čistú hru.

                Myslím, že každý obyčajný človek si aspoň raz povedal: „Keby som to tak mohol zmeniť“. No veľa ľudí znechutených tým systémom ktorý tu vládne sa vzdá a upadne do akejsi nevôle. Prídu voľby a každý aspoň trochu vlastenecky založený občan ide voliť. Ale volíme len čo sa nám vo veľkom ponúka. Prečo sa nesnažíme zmeniť tento nasadený trend?

                Dôvodom sú peniaze. Všetky politické strany na špičke, sú tam len vďaka obrovskej kampani, ktorú im zaplatia sponzori. Oni to sponzorom po voľbách vrátia. Ale túto špinavosť som už v článkoch popísal. Takže ako vlastne vznikne politická strana? Je potrebné mať 10 000 podpisov, stanovy a zaplatiť poplatok 663,5 eur (Ministerstvu vnútra). Na zozbieranie takého množstva podpisov potrebujete ľudí, dnes je len málo tých čo niečo urobia zadarmo, tak každému treba zaplatiť. Zoberme to tak, že tie podpisy by sme si pozbierali sami zadarmo. Poplatok za registráciu pre mňa ako normálneho pracujúceho človeka predstavuje veľký peniaz. Kde ho vziať? Jedine našetriť, alebo od každého člena strany vyzbierať. A to sú najmenšie poplatky. Potom príde kampaň. Ceny pútačov sa pohybujú v cenách 60-180 eur za mesiac. Zoberte si koľko máme miest a dedín. Tlačenie letákov, čas v televízii a médiách, reklamné video upútavky. . . nehorázne peniaze. A toto všetko isto neuplatia členovia strany.

                Jediným spôsobom ako môže občan zasiahnuť do tohto je protestovať. Vyjadriť nesúhlas. Ako nastal prevrat v 1989? Vyšlo sa do ulíc. Ale nie tak ako teraz v súvislosti s kauzou Gorila. Národ sa musí zjednotiť. Politici sa nám pod maskou porozumenia smejú. Ako sa niektorí priamo na kameru vyjadrili : „ide len o pár tisíc jednotlivcov“. Skutočne len ľudia čo boli na námestiach nesúhlasia s tým čo sa deje? Alebo naši politici zariadili, aby viac ľudí neprišlo. Sme spútaní prácou, povinnosťami, zviera nás oceľová ruka kapitalizmu. Ale toto nie je cesta ktorou chceme ísť. Nechceme ani socializmus. Treba nájsť zlatú strednú cestu. Prečo máme len ľavicu a pravicu. Stredové strany u nás nie sú.

                Je ťažké urobiť prvý krok. Ako sa to dá? Veď ak ja na svojom blogu napíšem, že p. Fico je zlodej, prečíta si to 100 ľudí. Ak to napíše p. Matovič, mohol by aj presne ten istý článok, prečíta si ho 10 000 ľudí. Preraziť s holou rukou medzi pracháčov mierovou cestou sa jednoducho nedá. Jediné čo môžem urobiť je postaviť sa na námestie a kričať: „Máme toho dosť!“ Niekto povie, že možno majú všetci politici lepšiu rétoriku, auru a neviem čo ešte. Poviem vám len jedno:

 

                „Nikomu z tých pracháčov čo sa tvária ako politici nejde o Slovensko. Všetci čo sú tam to robia kvôli popularite, peniazom, pod nátlakom nadriadených, alebo kvôli štátnej ochrane pred zákonom“

 

                Netreba váhať. Treba konať. Niekoľko ľudí sa už proti tomuto systému postavila. Treba ich podporiť , alebo povstať ako národ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?