Je Slovensko naše?

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 2.3.2012 o 9:38 | (upravené 15.3.2012 o 8:03) Karma článku: 9,06 | Prečítané:  143x

                Veľmi ma fascinuje ústava Slovenskej republiky. Ak si je prečítate prídete na to, že žijeme v nejakom pseudo – demokratickom chaotickom zriadení, kde nevlastníme nič a sme bezmocní. Pozrime sa zasa do prvej hlavy, prvého oddielu.

                Článok tri hovorí o nedeliteľnosti Slovenskej republiky a o hraniciach, ktoré môže meniť len ústavný zákon. Pravdou je, že hranice nám pomaly miznú. Najmä na juhu Slovenska sú naši susedia presvedčený o svojej pravde. Predstava Uhorska stále pretrváva. Pri príchode do Štúrova máte problém nájsť si omšu v slovenskom jazyku.

                Článok štyri Nerastné bohatstvo, jaskyne, podzemné vody, prírodné liečivé zdroje a vodné toky sú vo vlastníctve Slovenskej republiky.“ Tak toto je úplná paródia na ústavu. Veď čo všetko sa rozpredalo je neuveriteľné. Politici nepoznajú mieru. Pozrime si len nedávny škandál s rozpredaním štátnych rezerv. Platina sa predala pod cenu a postih takmer žiadny. Za to malo zaplatiť celé vedenie správy štátnych rezerv a minister financií mal tiež zvážiť svoje odstúpenie.

                O štátnom občianstve ktoré je spomínané ďalej by sa tiež dalo diskutovať. Videli sme čo požadovali predstavitelia Maďarska. Sledujeme denne aktivity SMK a Most - Híd. Dúfam, že sa nedožijem dňa kedy budeme zapredaný a budeme Slovenská menšina v Maďarskom štáte. S tým súvisí aj článok šesť pojednávajúci o štátnom jazyku a úradnom jazyku. Nechcem sa opakovať. Všetci vieme kto si nárokuje nezmyselné porušenie tohto bodu ústavy. Ja sa len spýtam : „Prečo si ostatné menšiny nenárokujú to čo maďarská?“ Pretože ostatné menšiny sú inteligentné a uvedomujú si zvrchovanosť Slovenskej republiky. Tieto problémy sú spôsobené ústupkami vlády. Sme Slovensko. Ak chce niekto iné občianstvo, hovoriť v inom jazyku . . . je dosť štátov na okolí. Ľudia, ktorí sa postarali aby sme sa dostali spod nadvlády sa musia v hrobe obracať.

                Článok sedem. Prvý bod je zatiaľ dodržaný. Pri vstupe do zväzku s inými štátmi je spolupráca so štátnymi orgánmi pomocou referenda. Ďalej je bod venovaný Európskej únii, ktorý sa mi zdá ako obmedzovanie. Hovorí sa v ňom o právnych záväzkoch voči EÚ, ktoré sú nadradené zákonom SR. Ja osobne som už pri vstupe do EÚ pri referende vyjadril nesúhlas. Nie sme krajina, ktorá si môže dovoliť vystrkovať rožky. Máme dosť svojich problémov a na vstup sme neboli a ani nie sme pripravení.  V treťom odseku je povolené zaradiť sa do organizácie vzájomnej kolektívnej bezpečnosti. Nie som si istý ako by dopadla táto pomoc v prípade ak dva susediace členské štáty by mali spor. Postaví sa táto pomoc na stranu slabšieho? Ďalej sa píše o schválení nadnárodných zmlúv (o ľudských právach, politických, vojenských, členstvo v organizáciách, hospodárskych . . .), ktorá ovplyvňujú ľudí aj firmy sa vyžaduje súhlas Národnej rady. Myslím, že o tom ako sa budú mať ľudia by mala mať podiel širšia verejnosť. Nie je to zasa až tak často, čo sa niečo také prijíma. Ak by boli politici zástupcami verejnosti, ako sa to prezentuje, mohli by aj sami rozhodnúť. Teraz tam ale každý v podstate zviazaný členstvom v strane a vlastnou chamtivosťou.

                Prvý oddiel je zakončený ustanovením pomoci zahraničným Slovákom. O tomto veľa neviem. V tlači nie sú popísané konkrétne druhy pomoci. No možno by sa Slováci v zahraničí čudovali, že aj tento odsek máme v ústave.

                Po ukončení prvého oddielu(ktorý som začal v predošlom článku) si dovoľujem tvrdiť, že z môjho pohľadu Národná rada a parlamentom hrubo porušujú Ústavu Slovenskej republiky – beztrestne. Nie je to na zamyslenie?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?