Protest “Gorila” 9.3.2012

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 7.3.2012 o 9:43 | (upravené 15.3.2012 o 8:03) Karma článku: 6,02 | Prečítané:  330x

                Na pripomenutie: Kauza Gorila je o korupcii vo vysokej politike. Ide o prepisy rozhovorov medzi spolumajiteľom skupiny Penta Jaroslavom Haščákom a vysokými štátnymi funkcionármi a politikmi. Pochádzajú z odpočúvania konšpiračného bytu tohto podnikateľa, ktoré v rokoch 2005 – 2006 uskutočnila Slovenská informačná služba.

         Tieto dokumenty odhalili, že pravica aj ľavica má záväzky voči svojim sponzorom a tým občana – svojho zamestnávateľa postavila na druhú koľaj. Politici sú nakazený korupciou a ňou nakazili celý štát. Ako môžu chcieť aby ľudia boli čestný, keď nám nejdú príkladom?

         Takže za vlády Mikuláša Dzurindu bol riaditeľom tajnej služby Ladislav Pittner, ktorý korupciu vtedajšej vlády dokonale zamaskoval. Potom prišla vláda Róberta Fica, ktorý nie len že kauzu nevyšetril, ale túto korupciu prehĺbil a schoval ešte lepšie. Odhalenie prišlo až za vlády Ivety Radičovej a riaditeľovania Karola Mitríka.

         Netreba na to zabúdať. V závale pútačov a rôznych reklám zabúdame na protesty pred mesiacom. No teraz je rozhodujúci čas. Je pekné počasie a treba vyjsť do ulíc. Nesmieme dovoliť, aby sa na to zabudlo. Korupciu musíme čistiť zhora. Sformulované požiadavky organizátorov nie sú nereálne. Musíme sa vzchopiť a ukázať silu rozhodnutia.

         Viem. Veľa z vás si povie, že sa nič nezmení a že ľudí neprotestuje toľko veľa. No ja na to hovorím, že keď sa nespojíme proti korupcii Slovensko onedlho skončí. Nie len naša budúcnosť, ktorej sa nedožijeme je ohrozená. Je to prítomnosť, ktorá je ohrozená. Ak ste si povedali, že aj tak nebude dosť ľudí, odpovedám: „Ak prídete vy a pozvete priateľov a známych, ak budete rozširovať pozvánky všetkými cestami, Slovensko naozaj povstane.“

         Organizátori si dali tú prácu a pomohli nám prejaviť svoju nespokojnosť. Využime túto možnosť. Keď som sa zúčastnil na poslednom Žilinskom proteste videl som tam starých i mladých ako vospolok prejavili nesúhlas. Poďte aj vy pridať svoj hlas. Nech sa celým Slovenskom rozliehajú slová hymny „ . . .zastavme ich bratia. . .“

         „Nič sa tým nedosiahne.“ Je ďalšia možnosť. No nie je to tak. Tlak treba zvyšovať. V zahraničí dokázali ľudia vyhnať poslancov z parlamentu. Ani v iných štátoch nechcú ľudia platiť politické záväzky. Všetko sa zmení, len sa nesmieme vzdať. Musíme od našich zamestnancov žiadať transparentnosť, plnú zodpovednosť a hlavne aby prijali tresty za svoje (zlo)činy.

         Ak sa vám dostal tento článok pod ruky a nesúhlasíte s ním, aj tak ho pošlite známym. Možno je medzi nimi niekto kto chce zmenu a chce pre ňu niečo spraviť. Miesta a časy protestov nájdete na internete. Ja som našiel:

09.03.2012 - ŽILINA, Námestie Andreja Hlinku o 16:00

09.03.2012 - TRNAVA, Trojičné námestie o 16:00

09.03.2012 - KOŠICE, Hlavná ulica o 16:00

09.03.2012 – Bratislava, Námestie Slobody o 16:00

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?