Po voľbách to vidím tak . . .

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 12.3.2012 o 9:29 | (upravené 15.3.2012 o 7:58) Karma článku: 11,91 | Prečítané:  130x

          Samozrejme, že sa aj ja vyjadrím.Ak ste si všilmi nerobil som kampaň na voľby, nenútil som ľudí ísť, netvoril som katastrofické scénare, nenábadal som na ochranu Slovenska. Som presvedčený, že každý vedel o čo ide. A 60% účasť hovorí o tom, že veľa ľudí si to uvedomilo. Čo nám priniesol výsledok . . .

          Nemôžem povedať, že som s výsledkom spokojný. Hoci som viac sociálne zameraný, nepáči sa mi jedna strana vo vláde. Znamené to síce stabilitu, ale aj odovzdanosť Slovenska na pospas jednostranným rozhodnutiam. Môj hlas som investoval do zamedzeniu tejto jednofarebnej silnej dominancie. Ideálne z môjho pohľadu by bolo kedy tá nadpolovica nebola taká výrazná. Takže hoci som nie spokojný s výsledkom dotknem sa hlavne pravice. Tá urobila snáď všetky chyby ktoré boli možné.
          V prvom rade netreba zabudnúť čo urobili za svojho vládnutia. V prvom rade zvýšili dane. To ľudí pobúrilo, veď sa to dotklo všetkých. Ale poburujúcejšie bolo asi vyhlásenie pána Mikloša, že to neprinieslo požadovaný efekt. ŠKRT 2% voličov. No Slovák znesie veľa a tak sme boli trpezlivý. Dlho sa v parlamente robili úpravy zákonov, ktoré sa nás priamo nedotýkali.

          Potom prišlo harašenie s Eurovalom. A tam naša vláda zasa myslela na občana. Vláda sa rozhodla, že Slovensko si zoberie pôžičku, aby požičalo požičiavajúcemu. Áno je to na smiech. Veď každý z nás venoval Grécku 1422 eur. Tu ale nastal rozpor. SAS sa postavila proti tomuto nezmyselnému kroku. A teraz SMERáci zbystrite pozornosť. SMER doplnil hlasy, ktoré chýbali keď SAS sa rozhodla nepodporiť toto šialenstvo. Pravica sa chváli transparentnosťou.

          Médiami prebehli správy, ktoré rozoberali všetky zákazky, ktoré vláda Ivety Radičovej ešte pred ukončením svojho účinkovania podpísali. Takže. Ak niekto chce hovoriť o rozvahe transparentnosti a boji proti korupcii nemal by sa ku koncu svojej vlády snažiť uzavrieť svoje rozrobené práce? Nemali by po sebe nechať čistý stôl?
          Ďalšou chybou bola kampaň. Veď nátlak aký konkrétne strana SDKÚ vyvíjala hnevala snáď každého. Boli vo vláde, nič pre nás neurobili a ešte žiadali, aby ľudia nevolili ISTOTY. To mi prišlo komické a neuveriteľne som sa smial, keď pravica sľubovala nečakaný zvrat.
          Netreba zabudnúť na prieskumy. Tie zohrali veľkú úlohu aj keď si to takmer nikto neuvedomil. Nebyť ich ľudia by hlasy delili aj medzi strany, ktoré nie sú také veľké. To by možno znamenalo aj nižšie percentá minimálne v pravici. Skutočne viem o veľa ľuďoch, ktorí volili pravicu len kvôli tomu aby SMER nemal toľko hlasov.
          Záverom by som rád povedal: "Pán Dzurinda prosím skončite." Ak by sa tak stalo vychýlená miska váh, ktorá je takmer na dne by sa pohla k rovnováhe. Pravica spamätajte sa a myslite viac na ľudí, na ich bežné potreby. Opatrenia ktoré sa prejavia za desať rokov obyčajných robotníkov a starých ľudí nezaujímajú a mladých nemáme toľko(aj vďaka opatreniam, ktoré ste v rodinnej politike spravili.), veď v dnešnej dobe je lacnejšie chovať desať psov ako vychovávať jedno dieťa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?