Priemysel ničí poľnohospodárstvo

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 29.3.2012 o 8:55 | Karma článku: 18,02 | Prečítané:  162x

                Ako sa zmenil režim, zmenilo sa aj Slovenské hospodárenie. So zahraničnými firmami (investormi) prišlo veľa zmien. Polia nám zarastajú a ovzdušie, potoky a pôda sa nám znečisťuje.

                Zasa sa nájdu ľudia čo ma tu hneď po prečítaní úvodu zotrú, no nie je to len môj názor. Európska únia, nech už je názor ľudí akýkoľvek, spravila štúdiu a zistili, že Slovensko je na posledných priečkach čo sa týka sebestačnosti potravín. To znamená, že keby nebolo okolitých štátov sme hladný. Samozrejme môžeme sa pozrieť do minulosti a zistíme, kde sa stal problém. Politici skrátka namiesto riešenia problémov v štátnych JRD (ktoré zamestnávali veľa ľudí) a podnikoch, všetko predali a dotiahli sem cudzie firmy. Slovenských výrobkov a produktov ubudlo.

                Zahraničné podniky sú fajn. Zamestnávajú ľudí. No za akú cenu? V médiách môžeme sledovať, ako títo „chlebodarcovia“ vydierajú Slovensko. Totiž, aby sme sem pritiahli investorov, zvýhodnili sme ich. Dali sme im daňové prázdniny. Tie peniaze, čo mali ísť do štátneho rozpočtu sa stali ziskom firiem a bánk. Máme zamestnanosť, kde zamestnanci sa stali predmetom vydierania. Firma povie: „Predĺžte nám daňové prázdniny, inak zbalíme naše montované haly a budete mať 2000 nezamestnaných.“ Štát samozrejme – ako to je vždy – aby sa vyhol nejakým komplikovaným riešeniam prázdniny predĺži.

                Každý robí vo fabrike a ľudia čo majú pozemky ich neobhospodarujú. Ľudia čo nemajú pozemky by aj radi poľnohospodárili, ale na pozemky treba peniaze. Tak sme sa dostali do začarovaného kruhu, ktorý sa ako celok prejaví našou potravinovou nesamostatnosťou.  Takže ak budeme pokračovať, nebudeme to ľutovať? Štát by sa mal spamätať a my všetci tiež.

                Za komunizmu na Slovensko chodili celé delegácie zo zahraničia, aby sa priučili ako sa u nás hospodári. Teraz sme chodia len firmy, ktoré potrebujú lacnú pracovnú silu. Komunizmus nebol dobrý systém, ale polia boli obrábané a lúky spásal dobytok. Teraz dovážame nekvalitu za lacný peniaz, pretože máme minimálnu mzdu v podnikoch, ktoré nám (ako štátu - ekonomicky) aj prírode škodia.

                Verím, že sa tu nájdu čitatelia, ktorí mi povedia: „Choď a pestuj, veď sme v slobodnej krajine“. A ja im poviem: „Dajte mi polia a lúky. Ja si ľudí nájdem a budem hospodáriť.“

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?