Sedem cností - 2. Nádej

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 3.4.2012 o 7:50 | Karma článku: 8,32 | Prečítané:  144x

Podľa slovníku je nádej schopnosť ducha na niečo sa upínať, alebo niečomu veriť, dôležitá náboženská hodnota, očakávanie, predpoklad, možnosť.

Podľa Ježiša: Pozrite sa na divoké vtáky. Nesejú, ani nežnú, nezhromažďujú svoje pokrmy v sýpkach a predsa ich nebeský Otec vždy nasýti. Nestrácajte svoj život zármutkom nad svojimi hmotnými statkami. Pozrite sa na divé kvety a zelenú trávu. Boh ich odieva do krásy, aj keď žijú tak krátko. Len verte a nebudete trpieť nedostatkom.

Podľa starovekých Grékov: Jedna z najznámejších bájí o stvorení sveta rozpráva o jednom z bohov, ktorého nahneval rebelský Prométeus, ktorý z Olympu ukradol oheň a priniesol ho ľuďom. Pomsta bohov bola sladká: poslali dievča Pandoru s tajuplnou skrinkou, ktorá mala navždy ostať zatvorená. Pandorina zvedavosť bola ale silnejšia ako všetky rady, vo chvíli keď skrinku otvorila sa na svet dostali všetky problémy a mrzutosti. Jediná nádej ostala vo vnútri, aby pomohla vyvážiť všetko nešťastie na svete.

Podľa židov: Po štyridsiatich dňoch potopy Noe konečne opustil svoju archu. Na pevninu vstúpil plný očakávaní, ale všade okolo neho boli len smrť a skaza. „Bože keď si vedel, aký smutný osud ľudstvo čaká, prečo si ho vlastne stvoril? Len aby si nás mohol trestať?“ zakričal nahnevaný Noe. „Modlitby spravodlivého sú vždy vypočuté. Vysvetlím ti svoj zámer, aby si ty pochopil svoj údel. Keď k vám príde tma a prázdnota, obráťte sa k nádeji, vedie vás za svetlom.“ Odpovedal Hospodin.

Štyri najväčšie nádeje ľudstva:

1.)    Príchod mesiáša (vyznávači islamu a judaizmu naň stále čakajú, kresťania očakávajú návrat Ježiša na zem)

2.)    Nájdenie lieku na rakovinu

3.)    Objavenie mimozemských civilizácií

4.)    Svetový mier

Pravdivý príbeh:

Keď mal Glenn Cunninghan (1909-1988) päť rokov, utrpel vážne popáleniny nôh. Lekári už nedúfali, že sa dieťa zo svojich zranení zotaví, a predpokladali, že strávi celý svoj život na kolieskovom kresle. Ale Glenn sa rozhodol, že vstane z postele. „Lekári síce skúmali moje nohy, ale nevideli do mojej duše. Budem behať rýchlejšie, ako ktokoľvek iný.“ Zaumienil si chlapec. Ako povedal tak aj vykonal. V roku 1934 zlomil svetový rekord pri behu na 1500 metrov, ktorý zdolal za 4 minúty a 6 sekúnd.

Štyri najväčšie nádeje každého z nás:

1.)    Stretnutie s láskou nášho života

2.)    Nemať žiadne finančné starosti

3.)    Nikdy nestonať

4.)    Nebyť chorý

A na záver ešte jeden príbeh o nádeji:

Veľký kalif Alrum-Al Rašid sa rozhodol, že postaví palác, ktorý naveky bude pripomínať slávu jeho ríše.  Na mieste, ktoré si vládca vybral pre svoje budúce sídlo, ale stála stará, škaredá chatrč. Patrila starému krajčírovi, ktorý ju nechcel ani za nič predať. Kalifovi radcovia sa preto rozhodli, že starčeka z jeho barabizne jednoducho vypudia. „Zadržte,“ zvolal kalif. „Tá chatrč bude odkaz pre budúce generácie. Keby videli len krásny palác, pomysleli by si, že som bol mocný. Ale keby vedľa neho uvideli aj tú chatrč. Pochopili by, že som rešpektoval želania mojich poddaných. “

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?