Finacovanie politikov

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 23.4.2012 o 9:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  60x

                Na predvolebnú kampaň 2012 minuli politické strany 10 miliónov eur. Závratné číslo. A hoci Igorko Matovič na seba ukazuje ako na človeka s najlacnejšou kampaňou, minul 500 000eur. Takú sumu si ani neviem predstaviť. A čo po voľbách? Opäť sa naplnia vrecká politikov.                

                 Samozrejme, že politické strany si brali úvery a dostali dary a podobné rozprávky. Realitou ale ostáva fakt, že po voľbách si rozdelia 50 miliónov eur. Suma pre jednotlivé strany sa skladá z troch častí. Jednorázovo dostanú peniaze za získané hlasy a postupne im budú vyplácané príspevok na činnosť počas štyroch rokov a tí, ktorí sa dostali aj do parlamentu, si prilepšia aj za poslanecké mandáty.

                Takže napríklad víťazný SMER si prilepší o 23,5 milióna eur, SDKU a SAS 3,5 milióna, dokonca aj SNS a SMK dostanú takmer 2 milióny eur. KDH a Obyčajný ľudia mali len 5 miliónov. Dalo by sa vypisovať a viac súm, ale to nie je dôležité. Skôr by som pozornosť zameral na postoj politických strán.

                Máme finančnú krízu a naši politici si nadelili nádielku. Ak by si vzali len na pokrytie kampane, hneď by sa štátna kasa naplnila. Na účet vyhlásení Igora Matoviča by som tiež rád niečo povedal. Tento mladý muž má riadne za ušami. Vyzýval politické strany, aby peniaze na fungovanie na štyri roky odovzdali v rámci pomoci štátu v dobe krízy. Sám, ale na otázku či urobí to isté odpovedal, že prečo by to mal robiť. Pokrytec, ktorý vodu káže a víno pije. Ďalej pán Matovič uviedol, že si vzal pôžičku na kampaň a musí ju vrátiť. Na to prišla otázka či musí vrátiť, aj keď peniaze má požičané od ženy. To už nekomentoval. Veď pred vstupom do politiky sa zbavil všetkých peňazí. Ale kam ich dal? No pravdepodobne manželke. A tak sa kruh uzatvára.

                Ťažko sa do niekoho navážať a ukazovať prstom. Skutočnosť je taká, že za 50 miliónov by sa na Slovensku dalo spraviť veľa.  Napríklad kilometer diaľnice s našim predražením stojí 32 miliónov, alebo zafinancovať prváčikom pomôcky na prvý ročník, rekonštrukcie nemocníc a podobne.

                V tomto ohľade sa pravica nelíši od ľavice. Jednoducho prehlásia, že peniaze si zaslúžili a nemienia ich venovať Slovensku. Po politickej kampani s hviezdnymi sumami ostali len ošarpané pútače. To ostalo aj po predvolebných sľuboch a my si opäť budeme musieť pritiahnuť opasky. Štát je zasa o 50 miliónov chudobnejší.

                Skutočne neexistuje strana ktorá by chápala naliehavosť situácie a uvedomila si, že im nenáležia peniaze navyše? Možno by nebolo od veci zvoliť demokraciu a nie otrokarizmus.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?