Prečo nie sme bohatí?

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 18.5.2012 o 10:39 | Karma článku: 7,32 | Prečítané:  227x

Keď sa človek zamyslí a poobzerá sa okolo seba, príde na to prečo nemôže zbohatnúť. Ja som sa poobzeral a prišiel som na týchto desať dôvodov.

Prvý dôvod. NEŠPORTUJEME. Každý sa vyhovára na to, že je unavený, nemá čas a podobne. Sám na sebe som vyskúšal, že so športom prichádza pozitívne myslenie a človek lepšie zvláda nenné existovanie. Pohybom sa odbúrava stres a navyše sa uvoľňujú endorfíny, ktoré spôsobujú spokojnosť a veselosť. V zdravom tele zdravý duch. Treba si len nájsť ten správny šport. Ak pracujete ťažko fyzicky, treba zvoliť ľahšiu záťaž. Ale treba sa hýbať.

Druhý dôvod. BEZCIEĽNOSŤ. Ľudia ktorí nevedia čo chcú robiť zajtra, o mesiac, o rok, o 5 rokov nemajú šancu nejako zbohatnúť. Takíto ľudia sa naháňajú za hlúposťami a dôležité veci im unikajú. Nevedia čo skôr a dostávajú sa často do beznádeje a depresie. Treba si dať vysoké reálne ciele, rozplánovať si ich naplnenie a deň čo deň na nich pracovať. Vybudovať si vnútornú disciplínu.

Tretí dôvod. BEZVÝDRŽNOSŤ. Väčšina ľudí nevie vytrvať vo svojich predsavzatiach a plánoch. Príde prvá prekážka, alebo neúspech a vzdávame sa. Niekto príde a povie vám, že váš plán je nerealizovateľný a vy sa vzdáte. Veľké veci v celej histórii sa stali len vďaka výdrži, keď sa ľudia nevzdali. Vždy (keď príde trápenie, bolesť, neúspech) keď spadneme na zem, treba vstať a pokúsiť sa znova. A pokúšať sa kým to nevyjde.

Štvrtý dôvod. MÁRNIVOSŤ. Svoje peniaze míňame na hlúposti. Kupujeme si najnovšie telefóny, televízie, najlepšie a najväčšie autá. Treba popremýšľať nad životnosťou. Nemusíme mať vždy to najnovšie. Zariadenia a veci kupovať, až keď staré doslúžia. Viete koľko peňazí by ste ušetrili? A ak tie peniaze rozumne uložíte na termínovaný účet alebo investujete do podnikania, môžete zarobiť veľa peňazí.

Piata dôvod. NEČÍTATE. Len málo ľudí sa vzdeláva viac ako potrebuje do školy, alebo zamestnania. Málo ľudí číta. Ak si človek správne vyberie zdroj informácií, môže získať pred svojím okolím informačný náskok. Každá kniha, názor, informácia posúva človeka dopredu a obohacuje osobnosť. Pri rozhodnutiach potom čerpáte z veľkého množstva názorov a podobných situácií. Vaše rozhodnutia sa zlepšujú so zvyšujúcim množstvom prečítaného.

Šiesty dôvod. POZERÁTE TELEVÍZIU. Popravde to spomínam preto, lebo odkedy nesledujem správy môj život sa zlepšil. Prestal som preto, lebo som sa odmietal pozerať na vraždy, krádeže a nešťastia. Negativita nás zabíja. Podvedome sa trápime, kvôli veciam nezmeniteľným. Vražda manželky, spreneverenie štátneho majetku, odložené dieťa v kontajneri . . . tieto informácie nás neobohacujú, iba zbytočne zahlcujú a potom nemáme dosť voľného miesta na kreativitu. Druhým nebezpečenstvom sú reklamy. Pozriete si dvojhodinový film, kde sú štyri bloky reklamy. Okrem toho, že strácate drahocenný čas, pozeráte sa na niečo, čo vám vnucujú reklamné spoločnosti. Takýmto spôsobom prídete napríklad o 45 minút, ktoré môžete využiť na tvorenie niečoho čo prinesie financie do vášho rozpočtu.

Siedmy dôvod. ZADLŽOVANIE. Hypotekárne úvery, bezúčelové úvery, pôžičky. Kto ich v dnešnom svete nemá? Ale skôr je otázka na čo tie peniaze využívame. Náš chtíč nás doháňa k dlžobe. Musíme mať všetko hneď. Tak vezmeme pôžičku a kúpime si televíziu a dovolenku hneď. Nedalo by sa kúpiť dovolenku a potom mesačne šetriť napríklad rok a kúpiť televízor? Viete o koľko veci predražíte keď ich kupujete na úver? Za tie peniaze by ste si často kúpili nie jednu dovolenku ale jeden a pol. Zbytočne sa nezadlžujte.

Ôsmy dôvod. IBA 8 HODÍN. Pracujete len osem hodín denne a po odpracovaní idete domov oddychovať. Ak chcete zbohatnúť, ide o veľkú drinu, veľa hodín strávených premýšľaním a plánovaním. Keď zarobíte svoj prvý milión, môžete do práce chodiť ako chcete. Dovtedy ale treba venovať viac času  práci. Všetci bohatí robili a aj robia 10 a viac hodín.

Deviaty dôvod. NEGATIVIZMUS. Všade okolo sú ľudia, čo vidia svet len v čiernych farbách. Sú to leniví, zatrpknutí a zavistliví. Ak vás takíto ľudia nájdu začnú vás sťahovať dole. Vešajú na vás svoje trápenia a vysávajú z vás energiu. Týchto duševných upírov sa treba čo najskôr zbaviť. Žiaľ kríž a svätená voda nepomáhajú. Treba použiť svoj takt. Nesmiete sa nechať zdržovať.

Desiaty bod. TREBA CHCIEŤ. Je to asi najdôležitejšia vec z týchto všetkých. Veľa ľudí mi povie, že chcú. No pod pojmom chcieť vidím odhodlanie a ochotu niečo obetovať. To pre mňa znamená chcieť. Ak poviem, že za 5 rokov chcem vlastný byt, musím obetovať svoje pohodlie a vziať hypotéku a zároveň vymyslieť plán ako ju čo najskôr splatiť. Sám pracujem čo najviac na úkor mnohých vecí, aby som tento cieľ naplnil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?