Prečo majú ženy občas v hlave chaos?

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 29.5.2012 o 9:19 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  286x

Nie som psychológ ani iný špecialista v oblasti duše a mysle. No rád pozorujem ľudí a prišiel som na pár vecí čo sa týka žien. Možno tieto postrehy pomôžu ženám, aby sa mohli týmto pocitom brániť a možno pomôžu mužom pochopiť, prečo je žena klbkom zdanlivo chaotických citov.

Z mojich skúseností je každá žena zaneprázdnená tromi najväčšími obavami – otázkami. Som krásna? Bude mať niekto o mňa záujem? Neostanem sama? Tieto tri otázky sprevádzajú ženu od jej detstva až po starobu. Pre mužov je to dosť prehliadnuteľný fakt, vzhľadom na to, že majú svet postavený na iných obavách – otázkach. Zo vzájomného nepochopenia týchto pohlaví dochádza k rozvodom, hádkam ublíženiam.

Od maličkého dievčatka potrebujú ženy vedieť, že sú krásne. Pri mojej práci s deťmi a mládežou som to nejeden raz videl. Malé dievčatko na seba oblečie všetko možné, aby vyzeralo ako princezná. Dospievajúce ženy radi odhaľujú svoje nohy a ženské krivky. Dospelé ženy sa snažia obliekať čo najzvodnejšie a stará ženy predvádzajú eleganciu. A to všetko je len preto, aby od mužov počuli: „Si krásna.“ No ženu neupokojí, ak jej to poviete z donútenia. Musí to vychádzať z vnútra srdca, inak toto klamstvo prehliadne a zraníte ju. Ak vo svojom vnútri muž necíti, že by mal ženu pochváliť nech radšej mlčí ako by mal klamať.

Na uliciach, v obchodoch, kostoloch . . . vidíme ako sa malé dievčatká túlia k otcom. Na diskotékach, výletoch zábavách . . . vidíme ako mladé dievčatá hľadajú niekoho koho by sa pridržali za rameno. Ženy hľadajú niekoho kto by mal o ne záujem. Nie len fyzický. Potrebujú niekoho kto sa o ne zaujíma a dokáže tento záujem prejaviť aj navonok. Preto majú romantické filmy, kde muž prepláva oceán kvôli vyznaniu lásky, taký úspech u nežného pohlavia. Vidia v tých filmoch nefalšovaný úprimný záujem. Muži na to často zabúdajú, sú praktický. Myslia si, že ak už je po svadbe záujem nie je potrebný, že si všetko so ženou už povedali. A to je ďalšou chybou.

V neposlednej rade treba spomenúť, že ženy bojujú so samotou. Je to nepochopiteľné, ale je to tak. V skutočnosti sa žena necíti osamelá len veľmi málo. Väčšinou zápasí s prázdnom v sebe a pocitom opustenia. Preto potrebujú ženy stále niekoho pri sebe. Aj po svadbe sú osamelé, keď pri nich nie je ich manžel, alebo deti. Muži sú samotári a tento pocit osamelosti je pre nich záhadou. Tak naň zabúdajú a nechávajú ženy ich samote. Tá narastá a potom sa prejaví ako zúfalé hrnutie citov. A muži nechápu čo sa tej žene stalo.

Chcel som túto obšírnu tématiku čo najviac a čo najpresnejšie zhrnúť, no je to na celé dni a hodiny rozhovorov. Tak v prípade záujmu pokojne napíšte, bude ma zaujímať váš názor.

Záverom by som len rád zhrnul. Muži nezabúdajte na tieto tri otázky, ktoré trápia ženy. Pomáhajte svojim dcéram, manželkám, mamám . . . aby ich otázky nerozprúdili nebezpečný vír citov a zúfalstva. Ženy buďte trpezlivé a bojujte s týmito otázkami. Skutočnosť je taká, že nepoznám ženu ktorá by nebola krásna, ostala sama či nemal o ňu nikto záujem. Ženy sú múzou, životným poháňačom, dosiahnuteľným cieľom pre mužov – každá jedna. Chráňte si svoju česť a hrdosť. Pre naplnenie týchto otázok sa nemusíte obliekať ako prostitútky ba ani vliezť do prvej ponúknutej postele. Treba len čas.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?