Prečo muži nechápu ženy

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 29.5.2012 o 22:36 | (upravené 30.5.2012 o 8:36) Karma článku: 5,01 | Prečítané:  432x

Keď som sa venoval ženskému problému. Venujem jednu krátku kapitolu aj problému mužského pokolenia. Samozrejme by mal byť tento článok objektívnejší vzhľadom na to, že som muž . . . ale predpokladám, že ako sa búrili ženy, budú sa aj muži. Je to môj názor a moje pozorovanie . . .

Aby sme sa dopracovali k odpovedi v úvode je potrebné definovať mužské základné túžby. Myslím, že každý muž vo svojom vnúti túži bojovať, zažívať dobrodružstvo, zachrániť krásku a bojovať o ženské srdce. Ak okolnosti dovolia napĺňanie týchto základných potrieb muža, je mužom po akom túži každá žena. To si, ale vyžaduje vnútornú snahu a pochopenie seba samého. A druhou veľkou podmienkou je účasť žien v životoch mužov. Plná a uvedomelá.

Túžba po boji je zrejmá už z detstva. Každá slečna pestuje materinský inštinkt a romantiku . . . Na rozdiel od dievčat chlapci sa šermujú, strieľajú z luku, bijú sa medzi sebou. Porovnávanie síl a chuť bojovať je v každom mužovi hlboko zakorenená. Od začiatku vekov muži bojovali. O potrevu, o územie, o ženy . . . No v súčasnej dobe je u starších mužov táto vlastnosť potláčaná. Zrušila sa branná povinnosť, zrušili sa boje. Niet o čo bojovať. A tak sledujeme mladíkov ako rozkopávajú kontajnery a bijú svoje ženy. Ako sa šíria znásilnenia a bezdůvodné napadnutia. Je to možno preto, že ich otcovia sklamali. Nenaučili ich, že každý deň je plný bojov, že svoju bojovnosť můžu prejaviť aj nefyzicky - v boji s problémami, že svoju bojovnosť můžu preukázať v športe . . . A možno dostávajú málo priestoru vďaka obmedzeniam od svojich nežných polovičiek . . . Každý má iné důvody.

Ak sa zasa pozrieme na chlapcov zistíme, že narozdiel od dievčat, ktoré plánujú pikniki a čaj o piatej, chlapci dobíjajú moria, zabíjajú drakov, skúmajú džungle. Potrebujú skrátka dobrodružstvo. A toto dobrodružstvo potrebujú aj muži. Potrebujú ísť na vrcholky hôr, skúmať jaskyne, prežiť dobrodružstvo. No aj tu sa stala chyba a muži teraz vnútorným hlasom hnaní púšťajú sa do dobrodružsiev sexuálnych a opileckých. Degenerujú tak svoju osobnosť a oslabujú čaro, ktrá ženy tak obdivujú. Radšej by sa plavili po mori s pirátom ako čakali niekde na kráľovskom dvore a čakali na manžela v punčochách. Túžba po dobrodružstve je rovnaká, ale je rozdiel v polohe. Muž má byť vodcom a ochrancom a žena má byť nenahraditeľnou súčasťou.

Z chuti po dobrodružste vychádza aj iná vlastnosť. Ak sa chlapci a dievčatá spolu hrajú, určite to je aspoň raz za čas na oslobodenie krásky. Piráti uniesli vznešenú ženu a začína boj medzi pirátmi a záchrancami. Prípadne princeznú unesie drak a musí byť oslobodená. V mužskom srdci je zakorenená túžna zachrániť krásku a tým si zaslúžiť jej lásku a priazeň. V dnešnej dobe emancipácie by sa ale kráska zachránila sama a možno aj vznešeného rytiera. Táto túžna je v mužskom srdci potláčaná a tak muži podvedome upadajú do nezáujmu. Ak žena nepotrebuje zachrániť od starostí, ak nepožiada o pomoc správnym spôsobm, nie je možné, aby bol muž mužom.

Boj o ženské srdce je pre muža tiež dôležitý. Žena by mala byť pre muža vrcholom, ktorý je na dosah, ale nikdy ho nedosiahne. Mala by byť akýmsi tajomstvom, zvodnosťou, múzou . . . Muž nesmie dosiahnuť pocit, že má ženu istú. Vtedy si sadne s pivom k televízoru namiesto toho, aby premýšľal nad pár neohrabanými veršami. Dnešná doba zabíja mužské srdce a jeho boj o ženu, i ženské srdce a jeho snahu byť nedosiahnuteľnou a pritom blízkou.

Každý čitateľ tohoto aj predchádzajúceho článku si musí uvedomiť, že srdce ženy i muža je preplnené dnešnou dobou. Dospieť k poznaniu, ktoré som tu popísal je na základe dlhého vnútorného skúmania, nespočetných hodín rozhovorov s mužmi i ženami rôznych vekových skupím . . .  bol som od puberty fascinovaný mužským a ženským srdcom a tak som skúmal. Nemusíte súhlasiť. Skúste sa, ale preskúmať. Zistiť prečo reagujete ako reagujete. Myslím, že sa budete čudovať.

Nakoniec by som rád povedal, že keby bol stredovek bol by som radšej. Naše mysle a srdcia by nezahlcovala televízia, rozhlas ani noviny. Nevideli by sme porno, drogy ani vraždy. O to lepší by bol svet. Pretože by sme sa viac rozprávali a poznávali seba i druhých. Svet by bol lepším, keby sme poznali sami seba.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?