Výzva vláde a parlamentu

Autor: Ladislav ml. Kozárik | 9.10.2012 o 8:44 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  128x

Vážený pán predseda R. Fico, vážení ministri, vážení poslanci a podobne. Týmto otvoreným listom vás chcem vyzvať, aby ste preukázali solidaritu. Preukážte sa ako vodcovia tejto krajiny a staňte sa na pol roka robotníkmi.

Vyzývam všetkých v parlamente, aby si na pol roka zo svojho platu vzali len minimálnu mzdu. Samozrejme nezakúsite aké ťažké je zohnať prácu za minimálnu mzdu, ani príkoria od zamestnávateľov, ale pre ten pocit hrdosti na svoj minimálny plat bude postačovať. Nechcem znižovať kvalitu života vašim rodinám, preto ostatok vášho platu pošlite im na účet. Vy sa na toho pol roka odsťahujte do podnájmu a z platu 327,2 eur skúste žiť. Ani jeden z vás nevie aké to je. Pretože treba platiť nájomné, stravu a oblečenie. Moja výzva je pre vás neuveriteľne zvýhodnená. Pretože sa nebudete musieť starať o nikoho iného len o seba.

Pre upresnenie. Nemyslím tým vyžitím z 327,2 eura, že si vezmete vládne auto, že si z domu vezmete oblečenie a stravu. Od chvíle keď začnete žiť ako veľa Slovákov si nechajte len to čo máte na sebe, chodievajte do práce hromadnou dopravou, stravujte sa v obyčajných reštauráciách, plaťte si paušál, internet, oblečenie . . . jednoducho povedané zostúpte zo svojho piedestálu a ukážte celému Slovensku ako sa dá žiť z minimálnej mzdy.

Cieľom tejto výzvy je ukázať vám, ľuďom ktorí nás občanov vnímate ako čísla, ako sa žije v realite. Žiadne bočné prímy z vašich bočných pracovných príležitostí. Nič, len minimálna mzda. Nevyhovárajte sa na šikovnosť a schopnosti. Nejde o to či si dokážete nájsť prácu, ale či vyžijete z minima, ktoré stanovujete. Naučte sa čo je to šetriť a hospodáriť.

Keď budete tri krát otáčať jedno euro, kým sa rozhodnete čo kúpiť, nebude vám jedno či sa niekde stratí milión, príp. desať miliónov.

Ak by som zašiel do krajnosti. Ak niekto má odvahu na tento krok, nech to urobí verejne. Nech mesačne dokladuje ako naložil so svojimi 327,2 eurami. Ba čo viac, nech sa vláda a parlament odváži nám ukázať ľudskú tvár a dajú do ústavy plat pre vládnych činiteľov trojnásobok minimálnej mzdy(nie ako je tomu teraz trojnásobok priemernej mzdy).

Kto sa na tento krok odváži? Myslím, že ani pán Matovič na to nemá. Nikto zo 150 našich zamestnancov, ktorých mesačne platíme.

Výzva je otvorená a prosím ak si to prečítate a máte dosah na niekoho z vyzývaných osôb pošlite mu to. Ak nemáte kontakty na vysokých miestach zdieľajte a posielajte ďalej, ak s tým súhlasíte, ono sa to k nim raz dostane a ak budeme na to tlačiť budú musieť reagovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?